Remienok

Piešťany

  • Doprava nad 40€ zdarma
  • Vrátenie tovaru do 15 dní
  • Doručenie do 48 hodín
Vypredané - doručenie do 10 dní
25,00 €


Nevšedná jednoduchosť a elegancia na každý deň. Spojenie minimalistického ciferníku s remienkom s tradičnou slovenskou výšivkou dodá štýl vášmu outfitu nech už idete kamkoľvek.

Vyšívané remienky vyrábame v dvoch veľkostiach. Menší má šírku 18mm (používa sa k 36mm ciferníkom) a väčší 20mm (používa sa k 40mm ciferníkom). Pri objednaní samostatného remienka uveďte prosím do poznámky o ktorú veľkosť máte záujem. 

Slovenská ľudová výšivka

V severnej časti trnavského okresu a v niekoľkých susedných obciach okresu Trenčín zdobila odevné súčasti piešťanská výšivka. Z výtvarného hľadiska ju charakterizuje rastlinný štylizovaný charakter a z hľadiska technického stvárnenia to je plný steh, dierky a obnitka. Typické boli kvetinové motívy štylizované do kruhu s rôzne členenou vnútornou plochou. Začiatok 20. Storočia sa považuje za vrchol vo vývoji piešťanskej výšivky.

Vymeniteľné remienky

 Všetky hodinky majú ľahko vymeniteľné remienky, ktoré si dokážete vymeniť sami už za pár sekúnd. Keď chcete vymeniť kožený remienok, z boku ciferníku nájdete dve dierky na každej strane. Pomocou nich dokážete vybrať kožený remienok tak, že do jednej z dierok zastrčíte niečo tenké (napríklad ihlu) a remienok jednoducho vytiahnete. Paličku z remienku vrátite na pôvodné miesto a jednoducho prevlečiete vyšívaný remienok.