Remienok

Jablonica

  • Doprava nad 40€ zdarma
  • Vrátenie tovaru do 15 dní
  • Doručenie do 48 hodín
Na sklade - doručenie v pondelok
25,00 €


Nevšedná jednoduchosť a elegancia na každý deň. Spojenie minimalistického ciferníku s remienkom s tradičnou slovenskou výšivkou dodá štýl vášmu outfitu nech už idete kamkoľvek.

Vyšívané remienky vyrábame v dvoch veľkostiach. Menší má šírku 18mm (používa sa k 36mm ciferníkom) a väčší 20mm (používa sa k 40mm ciferníkom). Pri objednaní samostatného remienka uveďte prosím do poznámky o ktorú veľkosť máte záujem.

Slovenská ľudová výšivka

Jablonická výšivka je dekoratívna, pestrofarebná a právom sa pokladá za najbohatšiu a najnápadnejšiu v oblasti Záhoria. Charakterizuje ju veľkoplošný rastlinný ornament vyšitý plným plochým stehom. Ornamentálnu kompozíciu tvoria pomerne veľké kvety, ktoré často dopĺňali vtáčie motívy. Jablonická výšivka zdobila čepce, volány k rukávom a vrchol dekoratívnosti dosiahla okolo roku 1920.

Vymeniteľné remienky

 Všetky hodinky majú ľahko vymeniteľné remienky, ktoré si dokážete vymeniť sami už za pár sekúnd. Keď chcete vymeniť kožený remienok, z boku ciferníku nájdete dve dierky na každej strane. Pomocou nich dokážete vybrať kožený remienok tak, že do jednej z dierok zastrčíte niečo tenké (napríklad ihlu) a remienok jednoducho vytiahnete. Paličku z remienku vrátite na pôvodné miesto a jednoducho prevlečiete vyšívaný remienok.