Výber ciferníka

Čičmany

Púzdro – Ušľachtilá oceľ
Veľkosť – 40mm
Farba – Silver
Strojček – Citizen Miyota movement
Vodotesnosť – 3ATM
Vymeniteľné remienky – Áno

  • Doprava nad 40€ zdarma
  • Vrátenie tovaru do 15 dní
  • Doručenie do 48 hodín
Na sklade - doručenie v pondelok
99,00 €


Nevšedná jednoduchosť a elegancia na každý deň. Spojenie minimalistického ciferníku s remienkom s tradičnou slovenskou výšivkou dodá štýl vášmu outfitu nech už idete kamkoľvek.

Tradičné Čičmanské ornamenty

Čičmanské ornamenty tvoria významnú časť slovenského ornamentálneho pokladu. Ich príťažlivosť spočíva v tom, že sú jednoduché: krížik, kosoštvorec, guľôčka, trojlístok, srdiečko, špirálka, čiarka, bodka, vlnovka, cikcak, baranie rožky a to je všetko. To je základná ornamentálna sada, ktorá sa jednoduchými spôsobmi opakovania, striedania, zrkadlenia, rozdeľovania, skladania, prekrývania a množenia rozrástla na veľkolepú ornamentálnu symfóniu. Vodorovné ukladanie ornamentov vznikalo trpezlivou monotónnou prácou s veľkou dávkou sústredenia, kde si tvorca musel často odstúpiť od drevenej steny a skontrolovať, či to robí rovno, pravidelne, rovnako...teda či je to pekné, či sa mu to páči.

Vymeniteľné remienky

 Všetky hodinky majú ľahko vymeniteľné remienky, ktoré si dokážete vymeniť sami už za pár sekúnd. Keď chcete vymeniť kožený remienok, z boku ciferníku nájdete dve dierky na každej strane. Pomocou nich dokážete vybrať kožený remienok tak, že do jednej z dierok zastrčíte niečo tenké (napríklad ihlu) a remienok jednoducho vytiahnete. Paličku z remienku vrátite na pôvodné miesto a jednoducho prevlečiete vyšívaný remienok.

Kvalitné ciferníky

Ciferník hodiniek je vyrobený z ušľachtilej ocele a vo vnútri má kvalitný japonský strojček. Vodotesnosť do 3ATM nezahŕňa ochranu pred sprchovaním a intenzívnym kontaktom s vodou a môže viesť k poškodeniu. Hodinky nastavíte, keď vytiahnete korunku, pomocou ktorej nastavíte čas a korunku následne zastrčíte.